– İçinden geçtiğimiz ekonomik kriz ve acil olarak alınması gereken önlemlere ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 14 Ağustos 2018 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirildi.
Açıklamanın tamamı için….
https://www.tmmob.org.tr/icerik/krizin-sorumlusu-akpnin-yanlis-ekonomi-politikalaridir
–  DİSK, KESK, TMMOB ve TTB 9 Ağustos 2018 tarihinde TMMOB’de bir araya gelerek TTB Merkez Konsey üyelerinin cezalandırırcasına görevlerinden uzaklaştırılmalarına ilişkin ortak bir basın açıklaması yaparak Sağlık Bakanlığı’nı TTB’ye yönelik demokratik olmayan tutumundan vazgeçmeye çağırdı.
Açıklamanın tamamı için….

https://www.tmmob.org.tr/icerik/disk-kesk-tmmob-ttb-saglik-bakanligi-anayasal-yetkilerini-asiyor

 
–  Doğu Karadeniz Bölgesi’nde birbiri ardına yaşanan sel felaketlerine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 9 Ağustos 2018 tarihinde basın açıklaması yapıldı.
Açıklamanın tamamı için ….
https://www.tmmob.org.tr/icerik/dogu-karadenizde-yasanan-felaketin-nedeni-yagislar-degil-yanlis-kentlesme-ve-ulasim
 
–  31 Temmuz-2 Ağustos 2018 tarihleri arasında Sincan Cezaevi Kampüsü Mahkeme Salonu’nda gerçekleştirilecek olan 10 EkimDavası Karar duruşması öncesinde DİSK-KESK-TMMOB-TTB ve 10 EKİM DER tarafından ortak basın açıklaması gerçekleştirildi.
Açıklamanın tamamı için ….

https://www.tmmob.org.tr/icerik/agitlarimiz-gozyasimiz-acilarimiz-ve-ofkemizle-yogrulan-adalet-mucadelemiz-hic-bitmeyecek