8427_10_22_57

10 KASIM ATATÜRK‘Ü ANMA GÜNÜ

Emperyalizme karşı milli mücadele savaşını kazanarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kuran, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü ölümünün 79. yıldönümünde derin sevgi, saygı ve özlem duygularıyla anıyoruz.

Atatürk; askeri dehası, eşsiz devrimciliği ve kitleleri birleştiren yeteneğiyle olağanüstü nitelikte bir devlet adamıdır. Türkiye Cumhuriyeti‘nin kurulmasından kısa bir süre sonra reformlar uygulayabilmesi, modernleşme sürecinde büyük adımlar atabilmesi Onun dehasının eseridir.

Atatürk; düşünceleri ve eserleriyle Türk Milleti‘ne ışık tutmuştur ve ışığı olmaya devam etmektedir. Çalışkanlığı, zekası ve fedakarlıkları ile milletimize önder olmuştur. Türk tarihinde değil Dünya tarihinde de önemli izler bırakmıştır.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün 79. ölüm yıldöneminde ona neler borçlu olduğumuzu bugün daha iyi anlıyoruz. Atatürk‘ün başarıları, eserleri, fikir ve düşünceleri dün olduğu gibi bugün de günceldir. Yüreklerimizdeki yeride her zaman ki gibi yücedir.

TMMOB Fizik Mühendisleri Odası olarak biliyoruz ve inaniyoruz! Atatürk‘ün ismi zihinlerden ve gönüllerden silinemeyecek, ölümsüzlüğü nesiller boyu devam edecektir. Türk Millet‘i aziz Ata‘sını asla unutmayacaktır. Cumhuriyet‘in kazanımlarına, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkacaktır.

Saygılarımızla 

TMMOB Fizik  Mühendisleri Odası

XXX. Dönem Yönetim Kurulu