Cuma , Ağustos 12 2022
Ana sayfa / DUYURULAR / >>> BASIN AÇIKLAMASI <<<

>>> BASIN AÇIKLAMASI <<<

TBMM tarihine maalesef bir “KARA” gece eklenmiştir…

17 Kasım 2016 gecesi Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) Türk Ceza Kanunu’na ek madde koyulması ile ilgili yapılan oturumda, son dakikada AKP Milletvekilleri tarafından, görüşülmekte olan Kanun Tasarısının Geçici 1. maddesine aşağıdaki fıkranın eklenmesi teklif edilmiştir: “Cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın 16/11/2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçundan, mağdurla failin evlenmesi durumunda, Ceza açıklanmasının geri bırakılmasına, hüküm verilmiş ise cezanın infazının ertelenmesine karar verilir. Zamanaşımı süresi içinde evliliğin, failin kusuruyla sona ermesi halinde fail hakkıdaki hüküm açıklanır veya cezanın infazına devam olunur. Bu fıkra uyarınca fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına veya cezanın infazının ertelenmesine karar verilmesi durumunda, suça azmettiren veya işlenişine yardım edenler hakkında kamu davasının düşmesine veya infazının ortadan kaldırılmasına karar verilir”
18 yaşının altında olan kişiler kanunlarımız gereğince “ÇOCUK” tur. Bir kız çocuğunun, kendisine tecavüz eden kişi ile “namus” adı altında evlendirilmeye çalışılması KABUL EDİLEMEZ!
Çocuk gelinler KABUL EDİLEMEZ!      V Tecavüz ve cinsel istismar, sapık ve cani kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu suçun affedilmesi ve görmezden gelinmesi KABUL EDİLEMEZ! Hiç bir sebep, olay veya kişi bu suçu değiştiremez ve affedemez! Bu konuda af veya ceza indirimi hangi sebeple olursa olsun,  KABUL EDİLEMEZ!
Tecavüze uğrayan çocuklarımızı, kızlarımızı, yavrularımızı bir köle ve kurban haline getirecek olan, çocuk istismarının önünü açacak olan ve evlenme adı altında yapılan sapıklığı meşru kılacak olan bu ek madde önerisini kesinlikle REDDEDİYOR VE KABUL ETMİYORUZ!
Bir hukuk devleti olan Ülkemizde, kahvaltı haberlerinde artık bunun gibi öneriler ve haberler DUYMAK İSTEMİYORUZ! Buna yol açan ve bu öneriyi sunan milletvekili ve bakanlarımızı da ŞİDDETLE KINIYORUZ!
Cumhuriyetimizi temellerinin atıldığı Yüce TBMM’nin tarihine bir kara leke, bir kara gece olarak geçen bu önerinin bir an önce GERİ ÇEKİLMESİNİ İSTİYORUZ!

FMO Yönetim Kurulu

 

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

D-1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitimi İstanbul ve Ankara

Odamızın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında, Odamız tarafından 20-28 Ağustos more »

Bir cevap yazın