Cuma , Ağustos 12 2022
Ana sayfa / HABERLER / >>> BİLDİRİM

>>> BİLDİRİM

Japon yetkililerden alınan son bilgilere göre Fukushima Daiichi reaktörünün 5. ve 6. üniteleri kontrol altına alınmış ve reaktörde sıcaklık ve basınç seviyesi düşürülmüş durumdadır. Ünite 1 ve 2 için dış destek gücü bağlanması işlemi devam etmektedir. Bu ünitelerin kullanılmış yakıt havuzlarının durumu henüz belli olmamakla beraber deniz suyu takviyesi işlemi sürmektedir. 3. ünitede 14 Martta olan gerçekleşen patlamada inşaatın çatısı hasar gördüğü ve kullanılmış yakıt havuzu, koruma kabının da hasara uğrayabileceği olasılığının olduğu belirtilmektedir. Havuzdaki
olası su ihtiyacına karşı su ikmali çalışması yapılmaktadır. Benzer şekilde 4. ünitede inşaatın içine su takviyesi yapılmaktadır. Çevre yerleşkelerdeki radyasyon seviyelerinde düne göre ciddi bir değişiklik yoktur. Doz hızı seviyeleri insan sağlığına ciddi tehlike oluşturacak seviyelerin altındadır. Alınan ölçümlerde yer yüzeyinde bazı radyoaktif çekirdeklerin varlığı tespit edilmiştir. Sütte ve bazı sebzelerde radyasyon seviyelerinin limitlerin üzerine çıktığı görülmüş ve yetkililer tarafından gerekli uyarılar yapılmıştır.
20.03.2011
Kamuoyuna saygı ile duyrulur.
FMO Yönetim Kurulu

hakkında admin

Burayada bakınız

D-1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitimi İstanbul ve Ankara

Odamızın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında, Odamız tarafından 20-28 Ağustos more »

Bir cevap yazın