Cuma , Eylül 24 2021
Ana sayfa / HABERLER / BİLGİLENDİRME…

BİLGİLENDİRME…

Değerli arkadaşlar, FMO Yönetim olarak meslektaşlarımıza yeni kazanımlar sağlamak adına çalışmalarımızı sizlerin de desteği ile sürdürmekteyiz.

22.12.2010 tarihinde Çalışma Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünde “Yapay Optik Radyasyon nedeni  (89/391/EEC Yönergesi 16(1) Maddesi Kapsamında Çıkarılan 19. Yönerge Uyarınca)  Fiziksel Etkenlerden kaynaklanan Risklere Maruz Kalan Çalışanlar ile ilgili olarak Asgari Sağlık ve Güvenlik Gerekleri dair 05 Nisan 2006 tarih ve 2006/25/EC sayılı Avrupa Parlamentosu ve Konseyi Direktifini ülkemiz mevzuatına girmesi için yapılması gereken hususlarla ilgili ve Daire Başkanı Sn. Ümit TAHRAN, dört uzmanın ve Odamız temsilcileri katıldığı toplantıda aşağıdaki hususlar görüşülmüş ve yapılması gerekenle ile ilgili bir plan oluşturulmuştur.

1)      Ocak ayında İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun kabul edilmesi durumunda yeni bir yol haritası belirlenebilir.

2)      Şubat ayında Odamız tarafından Bakanlığa “Ülkemizde Laser uygulamaları ve 2006/25/EC direktifi kapsamında yapılması gereken hususlar konusunda  bilgilendirme seminerleri yapılacaktır.

3)      Mayıs ayında içerisinde tüm tarafların (Bakanlık, FMO, İşverenler ve çalışanların) temsilcilerinin olacağı bir “Lazer Güvenliği” konusunda bir panel düzenlenecektir.

4)      11-15 Eylül 2010 tarihinde İstanbul’da yapılacak olan XIX. Dünya İSG Kongresi’ne FMO tarafından Lazer Güvenliği konusunda bir bildiri sunulması konusunda çalışmalar yapılacak.

hakkında admin

Burayada bakınız

Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller gibi Yanar mı?

Radyasyon Fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi Dr. Yüksel ATAKAN’ın “Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller more »

Bir cevap yazın