Cumartesi , Eylül 24 2022
Ana sayfa / DUYURULAR / >>>DUYURU<<<

>>>DUYURU<<<

Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü altında “OPTIK VE AKUSTIK MÜHENDISLIĞI PROGRAMI”  programı açılmıştır. Mesleğimizin uzmanlık alanlarından olan Optik ve Akustik ayrı bir mühendislik disiplini olarak 2013 – 2014 dönemi ek yerleştirme ile öğrenci alarak eğitime başlayacaktır.

        Fizik Mühendisliği Eğitim Çalıştaylarında, Fizik Mühendisliğinin çok geniş uygulama alanı olması ve bu alanlarda yeterli ve kapsamlı eğitim verilememesi sık sık gündeme gelmiş ve Fizik Mühendisliği altında bu tür programların  olabileceği tartışılmış, önerilmiştir. Bunların sonucu olarak, Gaziantep Üniversitesi-Mühendislik Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü altında “Optik ve Akustik Mühendisliği Programı” 2013 -2014 döneminde öğrenci almaya başlayacaktır.
        Yaşamımızın her alanında özellikle sağlık, savunma ve uzay sanayinde ve çevre uygulamalarında  yaygın olarak  kullanılan Optik ve Akustik cihazların, tasarlanmasa, projelendirilmesi, yapımı, kalibrasyon ve işletilmesi konularında ki eksikliği tamamlayacağını düşündüğümüz bu programın başarılı olmasını diliyoruz.
Program ile ilgili ayrıntılı bilgi:
FMO Yönetim Kurulu

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

>>> HABER <<<

YEREL YÖNETİMLERDE MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI İÇİN KADRO TAHSİS EDİLEREK KALICI VE GÜVENCELİ İSTİHDAM more »

Bir cevap yazın