Cumartesi , Eylül 24 2022
Ana sayfa / DUYURULAR / >>> DUYURU <<<

>>> DUYURU <<<

Odamızın Güneş-Elektrik üretim sistemleri konusunda son iki yıldır önemli çalışmalar yapmış ve  “FMO Fotovoltaik Enerji Komisyonunun” katkılarıyla SMM yönetmeliğimizde bu alanda değişikliğe gidilmiş bu değişiklik Ocak 2013 tarihinde Resmi gazetede yayınlanmıştır. SMM de yapılan bu düzenleme kamu kurumlarına, valilikleri, sektördeki firmalara yazı ile duyurusu yapılmıştır.
Bu çalışmanın sonucu yapılan GES ihalelerde meslektaşlarımızın da teknik elemen olarak Elektrik ve Elektronik mühendisleriyle birlikte aranır yetkili personel olmuşlardır. Antalya’da yapılan bir GES ihalesinde İhale teknik şartnamesinde aşağıdaki husus belirtilmiştir.
a-  En az üç (3) yıllık iş tecrübesi bulunan Türkiye’deki üniversitelerin Fizik, Fizik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği bölümlerinden herhangi birinden yada denkliği  YÖK (Yükseköğretim Kurulu) tarafından kabul edilen bir yabancı üniversitenin aynı bölümlerinden  mezun olan, FV alanında kurulum yada Ar&Ge çalışması (Tübitak, TTGV, Santez v.b) yaptığını kanıtlayabilecek yada bu alanda akademik kariyer(yüksek lisans, doktora v.b.) yapmış nitelikte en az 1 (bir) personel bulundurması gereklidir.
Mesleğimizi için önemli bir kazanım olduğunu düşündüğümüz bu alanda çalışmalarımız devam edecektir.
FMO Yönetim Kurulu

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

>>> HABER <<<

YEREL YÖNETİMLERDE MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI İÇİN KADRO TAHSİS EDİLEREK KALICI VE GÜVENCELİ İSTİHDAM more »

Bir cevap yazın