Salı , Ağustos 9 2022
Ana sayfa / DUYURULAR / >>> DUYURU <<<

>>> DUYURU <<<

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından 14/12/2014 tarihinde Türk Hava Kurumu Üniversitesi Yaşam Boyu Gelişim Merkezine yaptırılan Atom Enerjisi Uzman Yardımcılığı sınavının sonuçları ve cevapları 17/12/2014 tarihinde açıklanmıştır.
Fizik Mühendisliği branşında açıklanan sınav sonuçlarına göre, sınava giren 48 kişiden hiç kimsenin 70 ve üzerinde not alamadığı görülmüştür.
6235 sayılı yasa ile kurulmuş olan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı Fizik Mühendisleri Odası’nın Ana Yönetmeliğinde geçen temel görevlerinden birisi Meslek ve menfaatleriyle ilgili işlerde resmî makamlarla İşbirliği yaparak gerekli yardımlarda ve tekliflerde bulunmak….” dır.
Bu bağlamda, sınava giren üyelerimizin Odamıza başvurarak sınav sorularının zor olduğunun, sınavda sorulan Fizik Mühendisliği branş sorularında hatalar ve eksikliklerin bulunduğunun belirtmeleri ve konuyla ilgili girişimde bulunulmasının talep edilmesi üzerine; Odamızın Eğitim Komisyonunda görevli uzman üyeleri ve üniversitelerin Fizik Mühendisliği eğitimi veren Bölüm Başkanlıkları tarafından (Ankara Üniversitesi, İTÜ ve Gaziantep Üniversitesi) sınavda sorulan test soruları ve cevapları ile ilgili ayrıntılı bir çalışma yapılmıştır. Bu çalışma sonucunda sınavın süresi, soruların mahiyeti ve yapılan sınav ile ilgili tespit edilen tüm eksiklik ve yanlışlıklar, bir yazı ile Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanlığına gereğinin yapılması talebi ile iletilmiştir. 
 
Tüm meslektaşlarımıza saygıyla duyurulur. 
 
FMO Yönetim Kurulu

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından İklim Dostu Karbonsuz Nükleer Güç Santralleri NGS Reaktörleri Popülaritesi

Odamız üyesi Fizik Yüksek Mühendisi Ahmet Cangüzel TANER’in “Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından more »

Bir cevap yazın