Cuma , Eylül 24 2021
Ana sayfa / DUYURULAR / DUYURU

DUYURU

Fizik Mühendisliği Eğitim Çalıştayı yapılacaktır.

Değerli arkadaşlar,

Günümüzde bilimsel ve teknolojik alanlarda  yapılan araştırmalar ve gelişmeler sonucu yeni mühendislik disiplinleri ortaya çıkmakta veya ilgili mühendislik disiplinlerine yeni uzmanlık ve çalışma alanları oluşmaktadır.
Ülkemizde 1956 yılında başlayan Fizik Mühendisliği eğitimi, bu gün dört üniversitede devam etmekte ve yılda yaklaşık 120 -150 civarında mezun verilmektedir. Bir temel bilimin uygulama alanı olan mesleğimizle ilgili gelişmeler diğer mühendislik disiplinlerinden çok daha fazla olmaktadır.

Fizik Mühendisleri Odası olarak, ülkemizde sürdürülen fizik mühendisliği eğitiminin; dünyada ve
ülkemizde ki son durumunun değerlendirilmesi ve karşılaştırılması, ülkemizin sanayisinin ve endüstrisinin,öğrencilerin, öğretim üyeleri bu eğitimden beklentilerinin görüşülmesi ve pek çok konunun( II.eğitim, staj,Lab. imkanları, ….gibi) tartışılacağı bir Çalıştay yapmaya karar verilmiştir. Çalıştay 12 Haziran 2010’da Ankara’da yapılacaktır..
Yukarıda bahsedilen konulara ilave olarak bu çalıştayda tartışılması veya görüşülmesi istenilen konularla ilgili görüşlerinizi,önerilerinizi, olabilecek katkılarınızı iletmeniz çalıştayın daha verimli ve başarılı olmasını  sağlayacaktır.
 
FMO Yönetim Kurulu

hakkında admin

Burayada bakınız

İstanbul Şubemizin Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Odamızın İstanbul Şubesi XIV. Olağan Genel Kurulu 15.02.2020 tarihinde Şube adresinde gerçekleşti. Divan başkanlığını Hikmet more »