Cuma , Eylül 24 2021
Ana sayfa / DUYURULAR / >>>FOTOVOLTAİK ÇALIŞTAYI YAPILDI<<<<

>>>FOTOVOLTAİK ÇALIŞTAYI YAPILDI<<<<

Odamız, Temiz Enerji Vakfı ve Hacettepe Üniversitesi Yeni ve Temiz Enerji Araştırma ve  Uygulama Merkezi ile ortak olarak 18 Ocak 2013 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü M. Akif ERSOY salonunda 200 kişinin katılımıyla  FOTOVOLTAİK ÇALIŞTAYI; Güneş- Elektrik Dönüşüm Sistemlerinde Yasa, Yönetmelik ve Standartları etkinliği  gerçekleştirildi. Odam başkanımız Sn. Dr. Abdullah ZARARSIZ, Türk Standartlar Enstitüsü Standartlar Hazırlama Merkezi Başkanı Sn. Ramazan USTA ve Hacettepe Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Murat TUNCER’in açılış konuşmaları sonrası, Toplam dört oturumda dokuz çağırılı konuşma ve çalştay sonunda genel değerlendirme yapılmıştır.  Enerji Piyasaları Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Türk Enerji Dağıtım Anonim Şirketi, Yenilenebilie Enerji Genel Müdürlüğü, Mesleki Yeterlilik Kurumu, Türk Standartları Enstitüsü, Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstirisi Derneği, Solar Türk Anonim Şirketinin birer bildiri ile çalıştaya katılmışlar ve PV elektrik üretimi ile ilgili konular tartışılmıştır.
Yönetim Kurulu Başakanımız Sn.Dr. Abdullah ZARARSIZ’ın açılış konuşmasına aşağıdaki bağlantı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Çalıştay Düzenleme Kurulu

  • Dr.Abdullah Zararsız Açılış Konuşması (341 kB)
    İndir / Göster


hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller gibi Yanar mı?

Radyasyon Fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi Dr. Yüksel ATAKAN’ın “Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller more »

Bir cevap yazın