Cuma , Ağustos 12 2022
Ana sayfa / HABERLER / >>> HABER

>>> HABER

Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Nükleer Santraller ve Fkujima’nın Düşündürdükleri” isimli şöyleşi 19 Nisan 2011 tarihinde  TMMOB eğitim salonunda gerçekleştirilmiştir.

Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Nükleer Santraller ve Fukujima’nın Düşündürdükleri” isimli söyleşi 19 Nisan 2011 tarihinde  TMMOB eğitim salonunda gerçekleştirilmiştir.  Yaklaşık 145 dakika süren ve 50 civarında izleyicinin katıldığı  söyleşiye Odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Dr. Abdullah ZARARSIZ katılmıştır.Söyleşi de  Sn. Zararsız, Dünya ve ülkemizde ki enerji durumunu ortaya koyup ülkemizin yerli enerji kaynakları ve bunların realize edilmesi ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verip nükleer santrallerin ülkemizde kurulması ile ilgili odamızın görüşlerini ifade etmiştir. Söyleşi de, Rusya ile yapılan nükleer anlaşma konusu da değerlendirilmiştir. Söyleşinin sonunda Fukushima Nükleer Santralinde deprem sonrası yaşanan gelişmeler anlatılmış ve izleyiciler tarafından sorulan sorular cevaplandırılmıştır.
FMO Yönetim Kurulu

hakkında admin

Burayada bakınız

D-1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitimi İstanbul ve Ankara

Odamızın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında, Odamız tarafından 20-28 Ağustos more »