Cuma , Ağustos 12 2022
Ana sayfa / DUYURULAR / >>> HABER <<<

>>> HABER <<<

Yönetim Kurulu Başkanımız, Sn. Dr. Abdullah ZARARSIZ, Yazman Üyemiz Sn. Casim AĞCA, Sayman Üyemiz Sn. Sinan ÖZGÜR ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Ali DOĞAN TSE Genel Sekreteri Sn. Dr. Vedat DEMİR’i makamında ziyaret etti.

Bu ziyaret esnasında Odamız çalışmaları hakkında Sn. DEMİR’e bilgi aktarılmış olup, TSE’nin son yıllarda Uzman Yardımcısı alımlarında Fizik Mühendisliği branşının olmamasından duyulan rahatsızlık dile getirilmiştir. Ayrıca, dünyada benzer enstitülerde Uygulamalı Fizikçilerin ağırlıklı olarak çalıştırıldığı ifade edilmiş olup, bundan sonraki personel alımlarında Fizik Mühendislerinin de alınması yönünde çalışmalar yapılması talep edilmiştir.İleriki günlerde de meslektaşlarımızın istihdam edilebilecekleri kurumlar Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edilmeye devam edilecek ve yeni personel alımlarında Nükleer Enerji, Fizik ve Matematik Mühendislerinin tercih edilmesi konusunda Odamızın talepleri ilgili ve yetkili makamlara iletilecektir.

FMO Yönetim Kurulu

IMG-20150210-WA0008

IMAG1325

 

 

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

D-1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitimi İstanbul ve Ankara

Odamızın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında, Odamız tarafından 20-28 Ağustos more »

Bir cevap yazın