Salı , Ağustos 16 2022
Ana sayfa / FMO / >>> HABER

>>> HABER

Değerli arkadaşlar,
Odamız tarafından desteklenen, Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Fizik Mühendisliği öğrencileri (Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliğinin Sesi Topluluğu) ve aynı zamanda Odamızın öğrenci üyeleri tarafından 11 Mayıs 2011 (çarşamba) düzenlenecek olan “Enerji Sempozyumu’na” tüm meslektaşlarımızın katılımını bekliyoruz. Fizik Mühendisliğinin Sesi Topluluğu Başkanı Sn. Caner MUSAOĞLU’nun sempozyumla ilgili yazısı aşağıda sunulmuştur.
FMO Yönetim Kurulu
Dünyamız ve ülkemiz, yıllar boyunca gelişmekte olan teknolojilere,artan sanayileşmeye ve durmadan büyüyen bir nüfusa yetebilmek için sürekli enerji üretmektedir.Fakat hala hiç bir ülke bu konuda yeterli bir seviyeye ulaşamamaktadır. Ülkelerin bu enerji açlığı için gün geçtikçe kurdukları ne güneş panelleri ve rüzgar türbinleri ne de inşaa ettikleri hesler ve termik santraller buna çare olmamaktadır. Ülkelerin son 50 yıldır enerji açlığı için üzerinde durdukları en önemli nokta nükleer enerji santralleri olmuştur. Yakında ülkemizde bu diğer ülkelerin kervanına katılacaktır.Ülkemizde daha tam olarak oturmamış yenilenebilir enerji kaynağı kavramı varken neden ülkemiz bu noktaya gelmiştir?Ülkemiz bu konuda bu noktaya gelene kadar yeterli sağlam adımlar atmış mıdır? Enerji açlığı için nükleer santraller yeterli olacak mıdır? Peki geleceğin enerji kaynağı olarak gösterilen hidrojen enerjisi konusunda yine ülkemiz diğer ülkelerin 50 yıl gerisinde mi kalacak? Ülkemiz açısından objektif olarak düşünürsek hangi enerji kaynağı ülkemizin enerji açlığı için ne kadar yeterli olacak? Tüm bu soruların cevaplarını aramak için “Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliğinin Sesi Topluluğu” olarak 11 mayıs 2011 tarihinde “Enerji Sempozyumu” gerçekleştireceğiz. Sempozyumumuz 3 oturumda gerçekleştirilecek olup, ilk oturum yenilenebilir enerji kaynakları hakkında,ikinci oturum nükleer enerji hakkında olacaktır.Üçüncü oturum ise “ülkemizdeki enerji sorununa çözüm önerileri” aranacaktır.Alanında uzman konuşmacılardan oluşan bu sempozyum tamamen objektif ve bilimsel bir şekilde gerçekleştirilecektir.Sempozyumumuz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için: www.fmninsesi.com (Sitemizden program detayına ulaşabilirsiniz.)
Ankara Üniversitesi
Fizik Mühendisliğinin Sesi Topluluğu Başkanı
Caner MUSAOĞLU

0555 590 48 11

hakkında admin

Burayada bakınız

Laser Uygulamaları Güvenliği Eğitimi

Acıbadem Sağlık Hizmetleri hastanelerinde bulunan yaygın olarak teşhis ve tedavilerde kullanılan Yapay Optik Radyasyonu (Laser more »