Pazartesi , Ağustos 8 2022
Ana sayfa / FMO / >>> HABER

>>> HABER

Hızlandırıcı teknolojileri Enstitüsü ve Parçacık Hızlandırıcı
Tesis Hizmet Binaları Hizmete Alındı FMO Yönetimi
olarak oradaydık…
Türkiye’nin ilk Hızlandırıcı teknolojileri Enstitüsü ve Parçacık Hızlandırıcı Tesis Hizmet Binaları, Ankara Üniversitesi (AÜ) Gölbaşı Kampüsü’nde düzenlenen törenle hizmete açılmıştır. Söz konusu Merkezde malzeme ve yarı iletken teknolojisi, biyoteknoloji, nanoteknoloji, lazer, sağlık, iletişim, savunma, çevre, genetik gibi alanlarda araştırmacılara ileri düzeyli AR-GE alt yapısı sunularak, ayrıca hızlandırıcı ve dedektör teknolojileri alanında uzmanlar yetiştirilecek ve projeler gerçekleştirilecektir. Çok yakın bir gelecekte devreye alınması beklenen TAEK Proton Hızlandırıcısı Tesisi ile birlikte, Türkiye için hızlandırıcılara dayalı AR-GE ve uygulamalar açısından en önemli yatırımlarından birisi olan Türk Hızlandırıcı Merkezi’nin Ülkemize Hayırlı olmasını diler, başta Hızlandırıcı teknolojileri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ömer Yavaş olmak üzere emeği geçen herkese taktirlerimizi sunarız.

Fizik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

hakkında admin

Burayada bakınız

Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından İklim Dostu Karbonsuz Nükleer Güç Santralleri NGS Reaktörleri Popülaritesi

Odamız üyesi Fizik Yüksek Mühendisi Ahmet Cangüzel TANER’in “Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından more »