Cuma , Ağustos 12 2022
Ana sayfa / FMO / >>> HABER <<<

>>> HABER <<<

FMO İstanbul Şubesi bünyesinde Mart 2011’de kurulan ve çoğunluğunu öğrenci üyelerimizin oluşturduğu “Bilişim Çalışma Grubu” çalışmalarına devam ediyor. Grup, kurulma amacına uygun bir şekilde, katılımcılarına beraber üretim yaparak keyifli vakit geçirme ortamı sağlıyor.

Bilgisayar donanımı konusunu bitiren ve GNU/Linux çalışmalarını yarılayan grup; ilerleyen zamanlarda  bilimsel programlama, ofis uygulama programları, sunucu kurulumu ve yüksek başarımlı hesaplama gibi konu başlıklarını ele almayı hedefliyor. Grubun temel bir özelliği, çalışmalarında, e-DönüşümTürkiye Projesi bağlamında da ele alınan [1] özgür ve açık kaynak kodlu (Ö/AKK) ve dolayısıyla da ücretsiz yazılımları tercih ediyor olması (daha geniş bilgi için bkz. [2]).

Uzun vadedeki amacı, bilişim konusunda odada bir bilgi birikimi oluşturarak bunu üyeler, diğer odalar ve toplumla paylaşmak olan grubun önümüzdeki aylarda üyelerle bilgi paylaşımı amaçlı seminer serileri düzenlemek gibi projeleri bulunuyor. Şu anda sürdürülmekte olan çalışmalara da, elbette, tüm üyelerimiz davetli. Daha ayrıntılı bilgi için grubun sitesini ziyaret edebilir veya gruba yazabilirsiniz:

Site: fmoist-bcg.org
E-posta: iletisim@fmoist-bcg.org

 


hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

D-1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitimi İstanbul ve Ankara

Odamızın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında, Odamız tarafından 20-28 Ağustos more »

Bir cevap yazın