Cumartesi , Eylül 25 2021
Ana sayfa / HABERLER / >>> HABER

>>> HABER

HABER
Çalışma Bakanlığı İş sağlığı ve İş güvenliği Genel Müdürlüğü ile yapılan toplantılarda AB 2006/25 nolu direktifinin;“On the minimum health and safety requirements regarding the exposure of workers to risksarising from physical agents
(artificial optical radiation) (19th individual Directive within themeaning of Article 16(1) of Directive 89/391/EEC.
“Yapay Optik Radyasyon nedeni  (  89/391/EEC Yönergesi 16(1) Maddesi Kapsamında Çıkarılan 19. Yönerge Uyarınca) Fiziksel Etkenlerden Kaynaklanan Risklere Maruz Kalan Çalışanlar ile ilgili olarak Asgari Sağlık ve Güvenlik ülkemiz mevzuatına kazandırılması noktasında, konunun uzmanlık alanlarımızdan olması nedeniyle yapılan görüşmelerde bu alana dikkati çekmek, farkındalık yaratma adına 05.02.2011 tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği Merkez Müdürlüğünde konunun uzmanları odamız üyeleri tarafından “Lazer ve Ülkemizde Lazer Kullnımı” ile ilgili bir seminer verilmiştir. Hali hazırda hemen her alanda (gösteri, eğlence, sanayi,..) mW’dan  500 kW gücüne kadar Laserlerin yaygın olarak kullanıldığı ülkemizde yeterili güvenlik kültürü oluşmadığı gibi, gerekli temel önlemler bile göz ardı edilmektedir. Seminerde FMO olarak bu alanda meslekdaşalarımızla birlikde gerekli katkıyı koyacağımız ifade edilmiş.

hakkında admin

Burayada bakınız

Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller gibi Yanar mı?

Radyasyon Fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi Dr. Yüksel ATAKAN’ın “Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller more »