Salı , Eylül 14 2021
Ana sayfa / HABERLER / Medikal Fizik Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Odamızı Ziyaret Ettiler

Medikal Fizik Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Odamızı Ziyaret Ettiler

Medikal Fizik Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Odamızı ziyaret ettiler….
Medikal Fizik Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Prof. Dr. Hatice BİLGE BECERİR (Yön. Kur. Baş.), Bülent YAPICI ( Yön. Kur. Baş. Yrd.), Dr. Salih GÜRDALLI, Fadime ALKAYA ve Oğuz GÜRSOY 12.01.2019 tarihinde Odamızı ziyaret ettiler.
Toplantıda, bugüne kadar Medikal Fizik Derneği  ile  müşterek yürütülen faaliyetler, radyoterapi cihazlarına Odamız tarafından verilen Kalite Uygunluk Belgeleri (KUB), bu belgelerin veriliş sürecinde önemli rol üstlenen medikal fizikçilerin sahadan edindikleri tecrübeler ve sorunları değerlendirilmiştir.
Ayrıca radyoterapi cihazlarına Odamız tarafından verilen Kalite Uygunluk Belgelerinin düzenlenmesi gerekliliğinin ve Odamızı bu alanda eşsiz kılan bilgi birikimi ve tecrübesinin önemi vurgulanmış, halihazırda söz konusu belgeleri mevzuatı gereği düzenleme yetkisine ve becerisine sahip tek yetkili kuruluş olan Odamızın radyasyon güvenliğinin sağlanmasındaki kritik rolü değerlendirilmiş ve KUB ile ilgili gelecekte yürütülecek çalışmaların  planlaması yapılmıştır.
FMO Yönetim Kurulu

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

30 Ağustos Zafer Bayramı Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde emperyalist işgalcilere karşı halkımızın eşsiz more »

Bir cevap yazın