Cuma , Eylül 24 2021

>>> HABER

Odamız ile T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı arasında  B-1 Tip Endüstriyel Gürültü Rapor/Haritalama Sertifika Programı düzenlemek amacıyla protokol imzalandı..

Çevre ve Orman ile 2009 yılı Şubat ayında yapılan protokole istinaden Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği kapsamında bu güne kadar Odamız üyesi ve diğer Odalara kayıtlı üyeler olmak üzere A-1 ve A-2 Tip sertifika programı düzenleyerek yaklaşık 250 kişiye  Sertifika verilmiştir. Yine aynı yönetmelik kapsamında B-1 Tip Endüstriyel Gürültü Rapor/Haritalama. Sertifika Programı düzenlemek amacıyla hazırlanan program ile Bakanlığa müracaat yapılmış ve 25.01.2011 tarihinde Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr. Abdullah ZARARSIZ ve T.C. Çevre ve Orman Bakanı adına  Çevre Yönetimi Genel Müdürü Sn. Prof. Dr. Cumali KINACI imzalarıyla protokol yürürlüğe girmiştir. B-1 Tip Sertifika Programına en kısa sürede başlanacaktır.

hakkında admin

Burayada bakınız

Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller gibi Yanar mı?

Radyasyon Fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi Dr. Yüksel ATAKAN’ın “Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller more »