Cuma , Eylül 24 2021
Ana sayfa / FMO / >>> HABER <<<

>>> HABER <<<

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Dr. Abdullah ZARARSIZYüksek Öğretim Kurulu Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Mehmet ÖZVEREN’ni makamında ziyaret etti…

Görüşmede Sn. ÖZVEREN’e iki konuda Odamızın görüşleri aktarılmıştır.
1. Üniversitelerin Fen Fakültelerinin Fizik Bölümlerinin Fizik Mühendisliği Bölümlerine dönüştürülmek istenmesinin yanlış bir uygulama olacağı, yeterli altyapı ve öğretim üyesine sahip olmadan yapılacak düzenlemenin faydadan çok zarar getireceği ifade edilmiştir.

2. YÖK’ün Türkiyede Yüksek Öğretim vizyonu, misyonu, strateji ve hedeflerinin yeniden konumlandırılması çalışmaları kapsamında yapılması düşünülen meslek alanlarımızla ilgili, özellikle ülkemizde nükleer/radyolojik alanlardaki gelişmelere ve nükleer yatırımları da dikkate alınarak üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora programları ile ilgili önerilerimiz ve görüşlerimizi yapılacak çalıştaylarda paylaşabileceğimiz belirtilmiştir.

Sn. ÖZVEREN bu konularda kesinlikle işbirliği içerisinde olacaklarını ifade etmişler ve her iki önerimizin de Yürütme Kurulu toplantılarında gündeme alınacağını belirtmişlerdir.

FMO Yönetim Kurulu

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller gibi Yanar mı?

Radyasyon Fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi Dr. Yüksel ATAKAN’ın “Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller more »

Bir cevap yazın