Çarşamba , Haziran 26 2019
Ana sayfa / FMO / >>> HABER <<<

>>> HABER <<<

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Dr. Abdullah ZARARSIZYüksek Öğretim Kurulu Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Mehmet ÖZVEREN’ni makamında ziyaret etti…

Görüşmede Sn. ÖZVEREN’e iki konuda Odamızın görüşleri aktarılmıştır.
1. Üniversitelerin Fen Fakültelerinin Fizik Bölümlerinin Fizik Mühendisliği Bölümlerine dönüştürülmek istenmesinin yanlış bir uygulama olacağı, yeterli altyapı ve öğretim üyesine sahip olmadan yapılacak düzenlemenin faydadan çok zarar getireceği ifade edilmiştir.

2. YÖK’ün Türkiyede Yüksek Öğretim vizyonu, misyonu, strateji ve hedeflerinin yeniden konumlandırılması çalışmaları kapsamında yapılması düşünülen meslek alanlarımızla ilgili, özellikle ülkemizde nükleer/radyolojik alanlardaki gelişmelere ve nükleer yatırımları da dikkate alınarak üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora programları ile ilgili önerilerimiz ve görüşlerimizi yapılacak çalıştaylarda paylaşabileceğimiz belirtilmiştir.

Sn. ÖZVEREN bu konularda kesinlikle işbirliği içerisinde olacaklarını ifade etmişler ve her iki önerimizin de Yürütme Kurulu toplantılarında gündeme alınacağını belirtmişlerdir.

FMO Yönetim Kurulu

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

OPTİK, OPTİK SİSTEMLER VE TASARIM KURSU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Odamız tarafından Bursa Uludağ Üniversitesinde  23,24,25,26 Mayıs 2019 tarihlerinde 17 kişinin katılımı ile toplam 32 more »

Bir cevap yazın