Cuma , Ağustos 12 2022
Ana sayfa / HABERLER / >>> HABER

>>> HABER

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Sn. Prof. Dr. İrfan ŞENCAN’I makamında ziyaret ettik…

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.  Dr. Abdullah ZARARSIZ, II. Başkan Sn.  S. Çetin TEKİN, Yazman Üye Sn.  Casim AĞCA, Sayman Üye Sn. Nurhak TATAR ve Yönetim Kurulu üyesi San.  Ali DOĞAN meslektaşlarımızın büyük bir bölümünün çalıştığı hastahanelerin bağlı olduğu Sağlık Bakanlığı’nın Tedavi hizmetleri Genel Müdürü Sn. Prof. Dr. İrfan ŞENCAN’I makamında ziyaret ederek odamızın çalışmaları hakkında bilgi vermiş ve mesleğimizle ilgili alanlarda yapılacak çalışmalarda gerekli desteklerin verileceği  ifade edilmiştir.

Ayrıca Sağlık Bakanlığınca KPSS sınavı ile alınacak Radyasyon Fizikçisi (Sağlık Fizikçisi) kadrosuna atanacak kişilerde aranacak özelliklerin bakanlık mevzuatında belirtilmiş olmasına rağmen son KPSS alımlarında bu özelliklere dikkat edilmediği  hususu Sn. Genel Müdüre ifade edilmiş ve bundan sonraki Sağlık Fizikçisi alımlarında bu hususun dikkate alınmasının beklendiği belirtilmiştir.

Bakanlığa bağlı sağlık merkezlerinde çok büyük Sağlık Fizikçi açığı olduğunu belirten Sn. ŞENCAN Haziran ayında  çok sayıda Radyasyon Fizikçisi alınacağını belirtmiş, şartları sağlayan odamız üyelerinin   uygun bulmamız durumunda isimlerini istemişlerdir.

FMO Yönetim Kurulu

hakkında admin

Burayada bakınız

D-1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitimi İstanbul ve Ankara

Odamızın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında, Odamız tarafından 20-28 Ağustos more »