Cuma , Aralık 1 2023
Ana sayfa / DUYURULAR / SON KULLANICILAR İÇİN GNU/LİNUX EĞİTİMİ

SON KULLANICILAR İÇİN GNU/LİNUX EĞİTİMİ

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ortalama bir bilgisayar kullanıcısı, bilgisayarında işletim sistemi olarak Windows kullanıyor. Oysa ki, son yıllarda Ubuntu gibi kullanımı çok kolay dağıtımların ortaya çıkması ve TÜBİTAK tarafından başı çekilen Pardus dağıtımının geliştirilmesi, bilgisayar kullanıcısı hemen herkesin bilgisayarlarında yapacakları tüm işlerini ücretsiz, kısıtlamasız ve çok zengin yazılım seçenekleri olan gelişkin bir ortamda yapabilmelerine olanak yaratmış durumdadır. Bununla birlikte, yeterli bilgilendirme yapılmaması, birçok insanın bu hayatı kolaylaştırıcı ve özgürleştirici gelişmeden faydalanmasının önünü kesiyor.

Bu durumdan hareketle, Fizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak; meslektaşlarımız, öğrenci üyelerimiz ve TMMOB’ye bağlı diğer odaların üyelerinin günlük bilgisayar kullanımlarını GNU/Linux ile gerçekleştirebilmelerini sağlayacak bir eğitim düzenliyoruz. Bu eğitimin sonunda, katılımcıların, GNU/Linux konusunda kendi ayakları üzerinde durabilecekleri ve olası sorunlarının çözümlerini kendi başlarına bulabilecekleri bir seviyeye gelmelerini hedefliyoruz. Sonuçta, hem TMMOB üyelerinin daha özgür bir bilgisayar kullanıcısı olmalarına; hem de ülke ekonomisine katkıda bulunacağımızı umuyoruz.

Tüm meslektaşlarımızı, öğrenci üyelerimizi ve TMMOB’den arkadaşlarımızı aşağıda ayrıntıları verilen eğitime davet ediyoruz.

 

Yer Fizik Mühendisleri Odası İstanbul ŞubesiCaferağa Mah. Neşet Ömer Sok. 20/1Kadıköy/İstanbul
Süre 8 saat (2 saat/gün x 4 gün)
Tarih 20 Kasım 2011’den itibaren arka arkaya dört pazar günü saat 14:00’te
İçerik 20 Kasım       : Giriş; GNU/Linux’ün tarihçesi, genel yapısı ve farklı dağıtımlar27 Kasım       : Kişisel bilgisayar donanımı ve bilgisayara GNU/Linux kurulumu4 Aralık        : Temel masaüstü kullanımı11 Aralık       : Ofis, İnternet tarayıcı, vb. çok gereksinilen uygulamalar; kapanış
Ücret TMMOB üyeleri için : 60 TLÖğrenci üyeler için   : 30 TLHesap bilgileri         : Türkiye İş Bankası – Parmakkapı ŞubesiŞube Kodu: 1042 – Hesap No: 511972

IBAN: TR33 0006 4000 0011 0420 5119 72

(Açıklama olarak “Linux Eğitimi_<İsim-Soyadı>” giriniz.)

Kayıt http://fmoist-bcg.org/egitim
Son kayıt tarihi 11 Kasım 2011 Cuma
Kontenjan 15 kişi
İletişim Tel: 0216 700 21 82  ; e-posta: iletisim@fmoist-bcg.org

 


 

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Buraya da bakınız

TMMOB 8. Kadın Kurultayı

>>> DUYURU <<< TMMOB 8. Kadın Kurultayı 2,3 Aralık 2023 tarihlerinde MMO Eğitim ve Kültür more »

Bir cevap yazın