Salı , Ağustos 16 2022
Ana sayfa / HABERLER / Terör ve Şiddet Çözüm Değildir..

Terör ve Şiddet Çözüm Değildir..

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Tarafından Yayınlanan “Terör ve Şiddet Çözüm Değildir” isimli Basın Bildirisine FMO Yönetim Kurulu olarak yürekten katılıyoruz.

TERÖR VE ŞİDDET ÇÖZÜM DEĞİLDİR.

Son yıllarda yerleştirilmeye çalışılan linç kültürü ve şiddet politikaları sonucu üzücü olaylar giderek artmaktadır. Son günlerde CHP Lideri Deniz BAYKAL‘ın aracına yapılan saldırının ardından, Ahmet TÜRK‘e yapılan saldırı, Samsun-Ladik‘te düzenlenen saldırı sonucu iki polisin, Şırnak ve Batman‘da düzenlenen saldırılar sonucu iki askerin yaşamını yitirmesi ve son olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ‘ın saldırıya uğraması olayların ciddiyetini ortaya koymaktadır. Yaşamını yitiren polislerimiz ve askerlerimizin ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Toplumu birbirine düşman etmeye ve şiddet uygulamalarını meşrulaştırmaya yönelik gelişmeler karşısında barışı ve demokrasiyi her zamankinden daha fazla sahiplenmek durumundayız. Bu saldırıların kardeşçe yaşamaya hizmet etmediği açıktır. Barışın ve  kardeşliğin egemen olduğu bir ülkede, bir arada yaşamak hepimizin yararına olacaktır. Şiddet ve terörle bir yere varmak mümkün değildir ve şiddet, şiddeti doğurmaktadır.

Bu düşüncelerle saldırıları tekrar kınıyor, toplumu soğukkanlı olmaya tahriklere kapılmamaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

YÖNETİM KURULU

20 Nisan 2010, Ankara

hakkında admin

Burayada bakınız

Laser Uygulamaları Güvenliği Eğitimi

Acıbadem Sağlık Hizmetleri hastanelerinde bulunan yaygın olarak teşhis ve tedavilerde kullanılan Yapay Optik Radyasyonu (Laser more »