Salı , Ağustos 16 2022
Ana sayfa / DUYURULAR / >>>TMMOB ANKARA`DA TORBA YASAYI PROTESTO ETTİ<<<

>>>TMMOB ANKARA`DA TORBA YASAYI PROTESTO ETTİ<<<

AKP hükümetinin baskıcı politikalarına ses çıkarmak ve TMMOB’nin yetkilerini kısıtlayan torba yasayı protesto ettmek için, TMMOB ve bağlı Odaların yöneticileri, İKK Sekreterleri ve üyeleri, 13 Temmuz 2013 tarihinde bir araya gelerek TMMOB binası önünden Kızılay-Güvenpark’a yürüyerek kitlesel bir basın açıklaması yaptı.

Selanik Caddesi‘nde TMMOB binası önünde toplanan mühendis, mimar ve şehir plancıları, Meşrutiyet Caddesi üzerinden, “AKP elini mesleğimden çek”, “Gün gelecek, devran dönecek, AKP halka hesap verecek”, “Diktatör istifa”, “Örgüt Arama, TMMOB Burada”, “TMMOB Yürüyor, Mücadele Sürüyor” sloganları eşliğinde Güvenpark‘a yürüdü.

Güvenpark‘ta TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı yaptığı konuşmada, AKP hükümetinin kendilerini, kentler üzerinde oynanan rant oyunlarına engel olarak gördüğü için bertaraf etmeye çalıştığını söyleyedi. Soğancı, “Bu örgüt torbaya sığmaz, AKP hükümeti istediği dikensiz gül bahçesini yaratamayacaktır. Biz mühendisler, mimarlar ve şehir plancıları olarak AKP‘nin rantsal dönüşümüne, AKP‘nin toprağımızı, suyumuzu, ormanımızı yağmalamasına karşı çıkacağız. Odalarımız bilimden ve teknikten beslenmektedir, TMMOB asla ‘padişahım çok yaşa‘ diyenlerle aynı saflarda bulunmayacaktır.” dedi. Güvenpar‘taki basın açıklaması “Kral Çıplak” sloganlarıyla son buldu.

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

Laser Uygulamaları Güvenliği Eğitimi

Acıbadem Sağlık Hizmetleri hastanelerinde bulunan yaygın olarak teşhis ve tedavilerde kullanılan Yapay Optik Radyasyonu (Laser more »

Bir cevap yazın