Salı , Ağustos 9 2022
Ana sayfa / HABERLER / TÜMRAD-DER Eğitim toplantısına katıldık

TÜMRAD-DER Eğitim toplantısına katıldık

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (TÜMRAD-DER) tarafından 17-20 Haziran 2010 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 4. Radyoloji Teknisyenleri Mesleki Eğitim Toplantısı’nda “Radyasyon Güvenliği, Korunma Yöntemleri ve Dozimetre Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar” başlığı altında seminer vermek üzere Dernek tarafından tarafımıza iletine başvuru incelenmiş ve Yönetim Kurulu kararı ile II.Başkanımız ve Radyasyondan Korunma İhtisas Komisyonu Başkanı Sayın H.Burçin OKYAR söz konusu eğitim programında ilgili konuya ilişkin bir konuşma yapmıştır.

Konuşmada radyasyondan korunma konusundaki uluslararası ölçekte güncel gelişmeler ve tavsiyeler tanıtılarak tartışılmış, 3.6.2010 tarihli mevzuat değişikliği ile ilgili açıklayıcı bilgiler verilmiş, söz konusu değişikliklerin olası etkileri tartışılmış ve kişisel dozimetri konusunda bilgi verilerek, önemi, gerekliliği ve güvenli kullanma yöntemleri tanıtılmıştır.

Odamız bu ihtisas alanında olası tüm işbirliği imkanlarının geliştirilmesi ve dayanışma konusunda ki hassasiyetini sürdürecektir. TÜMRAD-DER mensuplarına ve Yönetim Kurulu’na gösterdikleri konukseverlikten dolayı teşekkür ederiz.

hakkında admin

Burayada bakınız

Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından İklim Dostu Karbonsuz Nükleer Güç Santralleri NGS Reaktörleri Popülaritesi

Odamız üyesi Fizik Yüksek Mühendisi Ahmet Cangüzel TANER’in “Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından more »