Salı , Ağustos 9 2022
Ana sayfa / DUYURULAR / ULU ÖNDER ATATÜRK’ Ü SAYGI İLE ANIYORUZ

ULU ÖNDER ATATÜRK’ Ü SAYGI İLE ANIYORUZ

8427_10_22_57

10 KASIM ATATÜRK‘Ü ANMA GÜNÜ

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kuran, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü ölümünün 80. yıldönümünde derin sevgi, saygı ve özlem duygularıyla anıyoruz.

Atatürk; askeri dehası, eşsiz devrimciliği ve kitleleri birleştiren yeteneğiyle olağanüstü nitelikte bir devlet adamıdır. Türkiye Cumhuriyeti‘nin kurulmasından kısa bir süre sonra reformlar uygulayabilmesi, modernleşme sürecinde büyük adımlar atabilmesi Onun dehasının eseridir.

Atatürk; düşünceleri ve eserleriyle Türk Milleti‘ne ışık tutmuştur ve ışığı olmaya devam etmektedir. Çalışkanlığı, zekası ve fedakarlıkları ile milletimize önder olmuştur. Türk tarihinde değil Dünya tarihinde de önemli izler bırakmıştır.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün 80. ölüm yıldöneminde ona neler borçlu olduğumuzu bugün daha iyi anlıyoruz. Atatürk‘ün başarıları, eserleri, fikir ve düşünceleri dün olduğu gibi bugün de günceldir. Yüreklerimizdeki yeride her zaman ki gibi yücedir.

TMMOB Fizik Mühendisleri Odası olarak biliyoruz ve inaniyoruz! Atatürk‘ün ismi zihinlerden ve gönüllerden silinemeyecek, ölümsüzlüğü nesiller boyu devam edecektir. Türk Millet‘i aziz Ata‘sını asla unutmayacaktır. Cumhuriyet‘in kazanımlarına, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkacaktır.

Saygılarımızla 

TMMOB Fizik  Mühendisleri Odası

XXXI. Dönem Yönetim Kurulu 

 

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından İklim Dostu Karbonsuz Nükleer Güç Santralleri NGS Reaktörleri Popülaritesi

Odamız üyesi Fizik Yüksek Mühendisi Ahmet Cangüzel TANER’in “Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından more »

Bir cevap yazın