Çarşamba , Kasım 30 2022
Ana sayfa / DUYURULAR / >>> ÜYE AİDATLARI <<<

>>> ÜYE AİDATLARI <<<

Değerli Meslektaşlarımız,

Odamız (FMO) 6235 sayılı yasaya göre kurulmuş, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı kamu kurumu niteliğinde 24 meslek odasından biridir. Odamızın kuruluş amacı ve Ana Yönetmeliği gereğince, Oda gelirlerimizin en önemli kalemini oluşturması gereken üye aidatlarının maalesef bu güne kadar etkin olarak toplanması sağlanamamıştır. Bu konu diğer odaları denetleyen bakanlık müfettişleri tarafından sorgulama konusu yapılmış ve Oda Yönetim Kurulunun sorumlu olduğunu raporlarında belirtilmiştir.

Oda üye aidatları 02 Mart 2014 tarihinde yapılan 29. Olağan Genel Kurulda aylık 10 TL olarak belirlenmiştir. Ancak, Genel Kurul kararları doğrultusunda, 31 Mayıs 2014 tarihine kadar aidat borçlarını ödeyen üyelerimize bir defaya mahsus olmak üzere geçen dönemin aidatı olan aylık 5 TL üzerinden ödeme yapabilmelerine ve geçmiş borçların 5 TL üzerinden hesaplanmasına olanak sağlanmıştır.

Genel Kurul kararı gereğince 31 Mayıs 2014 tarihinden itibaren ise aidat borcu bulunan üyelerimizden tahsil edilecek olan geçmiş borçlar, güncel aidat miktarı olan 10 TL üzerinden hesaplanacak ve tahsil edilecektir.

Ayrıca üzülerek bildirmek zorundayız ki, Genel Kurul kararı gereğince, geçmiş dönemlere ait borcunu 31 Mayıs 2014 tarihine kadar ödemeyen üyelerimiz hakkında hukuki işlem başlatılarak borçlarının yasal takip yoluyla tahsili sağlanacaktır. Bu durumda üye borcu hukuki işlemleri ve avukat masraflarını da içereceğinden yaklaşık olarak iki katına çıkacaktır. Gereğinin yerine getirilmesini ve üye aidat borcunuzun belirtilen süre içerisinde ödenmesini bekliyoruz. İsteyen üyemiz aidat borçlarını www.fmo.org.tr den sorgulayarak veya Genel Merkez ile iletişime geçilerek öğrenebilirler.

Saygılarımızla,

Not: Emekli olan üyelerimiz aidat ödemeyeceklerdir. Üyelerimiz emekli oldukları tarihi yazılı olarak odaya bildirmeleri gerekmektedir.

FMO Yönetim Kurulu

 

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

Bilimsel Araştırma Teknikleri Semineri

Odamız yönetim kurulu üyesi Dr. Çağıl KADEROĞLU tarafından 26 Kasım 2022 tarihinde genel merkezimizde Bilimsel more »

Bir cevap yazın