Salı , Ağustos 9 2022
Ana sayfa / DUYURULAR / VAN DEPREMİ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE

VAN DEPREMİ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE

VAN DEPREMİ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE

 Sevgili Arkadaşlar:

Bir deprem bölgesi olan ülkemizde dün de Van’da 7,2 büyüklüğündeki depremle yıkıldık. Depremde hayatını kaybeden tüm insanlarımızın ailelerine, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Deprem sonrası görüntüler, TMMOB’nin her fırsatta ifade ettiği yapı denetim sistemi, imar yasaları, kent ve yerel yönetimlerle ilgili mevzuattaki eksiklikleri, yanlışlıkları bir kez daha gözler önüne serdi. Kimse bize yaşananların “takdiri ilahi” olduğunu söylemesin. Deprem bir doğa olayı ama yaşanan bizim ülkemizde maalesef bir afet. Bu da insana değer vermeyen politikaların bir sonucu.

 Sevgili Arkadaşlar,

Ancak bugün bunları konuşma zamanı değil. Bugün dayanışma zamanı, bugün görev zamanı. Bugün bu görevi yerine getirme zamanı.

Deprem bölgesindeki insanımızla öncelikle dayanışma için ve ayrıca incelemelerde bulunmak üzere TMMOB Başkanı, TMMOB Yönetim Kurulu, Oda Başkanları ve uzman hocalarımızdan oluşan 30 kişilik bir heyetle yarın Van’da olacağız.

TMMOB’nin Van halkıyla dayanışma için yapacağı çalışmalar Van İl Koordinasyon Kurulumuz ve TMMOB Genel Sekreterliği üzerinden yürütülecek. Bütün İl/İlçe Koordinasyon Kurullarımıza, Odalarımıza, Şubelerimize büyük görev düşüyor. İKK’larımız ve Odalarımız her türlü yardım ve destek için Van İKK ve TMMOB Sekreterliği ile iletişime geçmelidirler.

TMMOB, bütün üyelerini örgütümüz aracılığı ile Van halkı ile dayanışmaya çağırıyor.

Her türlü yardımı Şube ve Oda merkezlerimize ulaştırabilirsiniz. Bölgede gerekli olan ihtiyaçları Van İl Koordinasyon Kurulumuzdan öğrenebilirsiniz.

TMMOB Örgütlülüğünün Van halkıyla her türlü dayanışmayı yapacağına inancımız tamdır.

Haydi dayanışmaya.

Van’da meydana gelen depreme ilişkin olarak, TMMOB Başkanı Mehmet SOĞANCI’nın TMMOB örgütlülüğüne gönderdiği yazı ekte gönderilmektedir.

TMMOB Van İKK Sekreterleri İnşaat Mühendisleri Odası tarafından yürütülmektedir.

TMMOB  Van  İKK  Sekreteri  Telefonu: 0 532  232 40 95

Van İnşaat Mühendisleri Odası Telefonu : 0 432  215 99 85

Van’da şu an için acil olarak; çadır, battaniye ve giysiye ihtiyaç olduğu belirtilmektedir.

Van’daki depremzedelerle dayanışma için toplanacak yardımlar, Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Meşrutiyet Caddesi No: 19’daki 4. Kat’ta teslim edilebilir.

Aynı cinsten malzemelerin, aynı paket içerisine konulması yardımın dağıtımını kolaylaştıracaktır.

 

 

 

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından İklim Dostu Karbonsuz Nükleer Güç Santralleri NGS Reaktörleri Popülaritesi

Odamız üyesi Fizik Yüksek Mühendisi Ahmet Cangüzel TANER’in “Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından more »

Bir cevap yazın