Cuma , Ekim 22 2021
Ana sayfa / ÇALIŞTAY / I.Fizik Mühendisliği Eğitim Çalıştayı

I.Fizik Mühendisliği Eğitim Çalıştayı

Odamız ve Ankara, Gaziantep Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakülteleri ve İstanbul Teknik Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü ile birlikte Fizik Mühendisliği Eğitim Çalıştayı‘nın birincisi 12 Haziran 2010 tarihinde Ankara‘da gerçekleştirmiştir.

16 akademisyen, 7 Oda yöneticisi, 4 sanayici, 22 üyenin ve 25 öğrenci olmak üzere toplam 74 katılımcının iştiraki ile gerçekleştirilen toplantıda dört üniversite de temsil edilmiştir.

TMMOB Fizik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr. Abdullah ZARARSIZ tarafından yapılan açılış konuşması ve TMMOB ve FMO hakkında bilgilendirme sunumu ardından toplantılar 3 oturum ve bir panel oturumu ile tamamlanmıştır.

Sn. Prof. Dr. Demir İNAN başkanlığında yapılan birinci oturumda; Sn. Prof. Dr. Fitnat KAPTAN tarafında “Fizik Mühendisliği Eğitiminde Kazanılması Gereken Beceriler” isimli sunumu ve ardından Sn. Prof. Dr. Yüksel UFUKTEPE tarafından “Dünyada Fizik Mühendisliği Eğitimi” sunumları yapılmıştır.

Sn. Prof. Dr. Çelik TARIMCI ve Sn. S. Çetin TEKİN’in oturum başkanlığı yaptıkları II. oturuma Fizik Mühendisliği eğitimi veren bölümlerin başkanları bölümler hakkında bilgilendirmeler yapmışlar ve bu oturumun ikinci sunumunu Brightwell Holdings BV, İş Geliştirme Direktörü Fizik Mühendisi Sn. Volkan ÖZTÜRK girişimcilik, mesleğimizin fırsatları konusunda ve gelecekdeki iş alanlarıyla ilgili sunum yapmıştır.

Üçüncü Oturum Sn. Prof. Dr. Yiğit GÜNDÜÇ başkanlığında, bölümlerin öğrencileri tarafından hazırlanan Seda ALKAN ve Ertuğrul BÜLBÜL’ün “Fizik Mühendisliği Eğitiminden Öğrencilerin Beklentileri” isimli sunumu gerçekleştirmişlerdir bu sunumda toplam 360 öğrenciyle yapılan anketin sonuçları tartışılmıştır. Daha sonra; Ulusal Metroloji Enstitüsü Md. Yrd., Sn. Dr. Şakir BAYTAROĞLU “Fizik Mühendisliği ve Metroloji” , GATA Rad. Onkolojisi ABD Doç. Dr. Bahar DİRİCAN “Fizik Mühendisliği Eğitiminde Medikal Fizik”, RİSK Med A.Ş. Y. K. Baş Mahmut ÇANDIR “Fizik Mühendisliği ve İş Güvenliği” konularında sunumlar yapmışlardır.

Çalıştayın son oturumu Sn. Dr. Abdullah ZARARSIZ’ın başkanlığında ve Sn. Prof. Dr. Ömer YAVAŞ, Sn. Prof. Dr. Yılmaz KAPTAN, Sn. Mustafa YILMAZ ve Sn. Prof. Dr. Mehmet TOMBAKOĞLU panelist olarak görev aldıkları “Nasıl Bir Fizik Mühendisliği Eğitimi ?” konulu panel gerçekleştirilmiştir.

FMO Yönetim Kurulu

Çalıştaydan Resimler

hakkında admin

Burayada bakınız

HABER

Odamız ve H.Ü Mühendislik Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü ile birlikte ve Ankara, Gaziantep ve İTÜ more »