Cuma , Eylül 24 2021
Ana sayfa / HABERLER / İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİGİ GENEL MÜDÜRÜ SN. KASIM ÖZER’İ ZİYARET ETTİK…

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİGİ GENEL MÜDÜRÜ SN. KASIM ÖZER’İ ZİYARET ETTİK…

    Odamız, Mesleğimizin uzmanlık alanlarından olan iş güvenliği uzmanlığı konusunda, meslektaşlarımızın çalışmalarında; iş yerlerinde gürültü, titreşim, termal konfor, aydınlatma, elektromagnetik ve suni optik radyasyonun etkileri konularında çalışmalar yapmaktadır.

    Ülkemizde optik radyasyonla  özellikle de  lazerla çalışanların iş güvenliğini ve sağlığını sağlamak için Avrupa birliğinin ilgili alanlarla yayınladığı EU 2006/25 direktifi ülkemiz mevzuatına geçirilmesi sürecinde, Odamızın İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile  yapılabilecek iş birliği konularını görüşmek üzere;  Oda Başkanımız Dr. AbdullahZararsız,Çetin TEKİN, Levent AKSU , Tuba AKSU dan oluşan temsilci grubumuz Genel Müdür Sn Kasım ÖZER’i ziyaret etmiştir.

    Bu ziyarette belirtilen konularda mevzuat çalışmaları ve başka hususlarda  Odamıza düşen tüm sorumlulukların yerine getirilerek, istenen bilgi desteğinin FMO tarafından sağlanacağı hususunda görüşlerimiz aktarılmıştır. Sn Genel Müdür de yaklaşımımızı çok olumlu karşılamış ve iş birliğini memnuniyetle kabul etmiştir. Ülkemizdeki lazer uygulamalarının kontrolsüz ve yetersiz kişilerce kullanıldığını, bu durumun iyileştirilmesi için alınacak önlemler, bilgilendirme, mevzuat düzenleme  konusunda neler  yapılabileceği hususları değerlendirilerek  önümüzdeki günlerde suni optik radyasyonu konusunda ulusal mevzuata girecek olan AB direktifi(2006/25) ile ilgili  kurum ve kuruluşların bilgilendirme ve uygulamada karşılaşılacak hususları belirlemek adına geniş katılımlı bir toplantı yapılmasına karar verilmiştir.

hakkında admin

Burayada bakınız

Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller gibi Yanar mı?

Radyasyon Fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi Dr. Yüksel ATAKAN’ın “Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller more »