Salı , Ağustos 9 2022
Ana sayfa / HABERLER / Yönetim Kurulu İkinci Başkanımız Sayın H.Burçin OKYAR OECD Nükleer Enerji Ajansı’na Radyasyondan Korunma Uzmanı olarak kabül edildi.

Yönetim Kurulu İkinci Başkanımız Sayın H.Burçin OKYAR OECD Nükleer Enerji Ajansı’na Radyasyondan Korunma Uzmanı olarak kabül edildi.

Yönetim Kurulu İkinci Başkanımız Sayın H.Burçin OKYAR OECD Nükleer Enerji Ajansı’na Radyasyondan Korunma Uzmanı olarak kabül edildi

İkinci Başkanımız Sayın H. Burçin OKYAR, ülkemizin üyesi olduğu Paris/ Fransa merkezli Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Nükleer Enerji Ajansı Radyasyondan Korunma ve Atık Yönetimi Dairesi’nde Radyasyondan Korunma Uzmanı olarak 1 Eylül 2010 itibari ile yeni görevine başlayacaktır.

Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği mezuniyeti sonrası Londra Ünivesitesi’nden (UCL) radyobiyoloji ve radyasyondan korunma alanında master derecesine sahip olan değerli ikinci başkanımız, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’na uzun yıllar hizmet etmesinin yanısıra Odamızda 1998 yılından buyana Yönetim Kurullarında muhtelif görevler üstlenmiş, Radyasyondan Korunma İhtisas Komisyonu’nun kurulmasına öncülük ederek Komisyon Başkanlığını yürütmüş ve Odamız Medikal Fizik İhtisas Komisyonunda görevler üstlenmiştir.

Değerli meslektaşımıza Odamıza katkılarından dolayı teşekkür eder, ailesi ile birlikte bundan sonraki yaşamında da başarılarının devam etmesini diler, kendisini tekrar aramızda görme dileğimizi ifade etmek isteriz.

FMO Yönetim Kurulu

hakkında admin

Burayada bakınız

Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından İklim Dostu Karbonsuz Nükleer Güç Santralleri NGS Reaktörleri Popülaritesi

Odamız üyesi Fizik Yüksek Mühendisi Ahmet Cangüzel TANER’in “Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından more »