Salı , Mart 21 2023
Ana sayfa / DUYURU SLIDE / >>> DUYURU <<<

>>> DUYURU <<<

2006 yılından başlayarak en son Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı desteği ve  üniversiteler arası işbirliği ile Ankara Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen “Türk Hızlandırıcı Merkezi (THM) Teknik Tasarımı ve Test Laboratuvarları” konulu proje kapsamında kurulan, Ar-Ge amaçlı ilk elektron hızlandırıcısı ve ışınım tesisi TARLA:  Turkish Accelerator and Radiation LAboratory, 6550 sayılı yasa kapsamında Ulusal Araştırma Altyapıları Üst Kurulu onayı ile 4.11.2020 tarihinde “Türk Hızlandırıcı ve Işınım Laboratuvarı” adıyla “Ulusal Laboratuvar (Merkez)” statüsüne kavuşturulmuştur.

TARLA Ulusal Laboratuvarı sahip olduğu araştırma altyapısı ve olanakları ile disiplinler arası  Ar-Ge  ve teknoloji geliştirme çalışmalarını mümkün kılmaktadır (https://tarla.org.tr).

TARLA Ulusal Laboratuvarının ülkemiz ve camiamız için hayırlı olmasını diler, kurulumda emeği geçenleri kutlar, saygı ve sevgilerimizi sunarız.

Dr. Abdullah ZARARSIZ
Yönetim Kurulu a.
Başkan

 

 

hakkında yeni

Burayada bakınız

D-1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitimi Ankara

Odamızın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında, Odamız tarafından 11-19 Mart more »