Cuma , Eylül 24 2021
Ana sayfa / DUYURULAR / 8 EKİM MİTİNGİ

8 EKİM MİTİNGİ

Sevgili Arkadaşlar,

İçinde örgütümüzün de bulunduğu emek-meslek örgütlerinin birlikte yaptığı çağrı ile 8 Ekim 2011 Cumartesi günü Ankara‘da mitingde buluşuyoruz.

“Tüm Temel Haklarımız İçin, İnsanca Yaşamı Savunuyor, Eşit, Özgür, Demokratik Bir Türkiye İstiyoruz!” başlığı ile yapılacak mitingimizin çağrı metninde de belirtildiği üzere; insanca yaşamı savunmak için, emekçilerin, ezilenlerin, mağdurların, yoksulların, işsizlerin, kadınların, gençlerin, çevrecilerin, barış yanlılarının sesine ses katmak için TMMOB örgütlü gücü ile 8 Ekim‘de Ankara‘da olacak. Bu ülkenin örgütlü mühendisleri, mimarları ve şehir plancıları o gün Ankara‘da kurulacak “Sokak Meclisi”ne katılacak.

TMMOB; Ankara‘da “Sokak Meclisi”nde, “Mesleğimize, meslek alanlarımıza ve örgütümüze sahip çıkma”nın ne anlama geldiğini herkese bir kez daha gösterecek.

Sevgili Arkadaşlar,

Mitingimizden önce 27 Eylül 2011 Salı günü tüm İKK‘larımız yerellerde diğer emek ve meslek örgütleri ile birlikte kitlesel basın açıklamaları gerçekleştirecek. 4 Ekim 2011 Salı günü de miting çağrıcısı örgütlerin Ankara‘daki üyeleri TBMM Dikmen Kapısı önünde toplanacak. TBMM‘nin açılış gününde taleplerimizi topluca bir de orada dile getireceğiz.

8 Ekim Cumartesi günü alana doğru yapılacak yürüyüşte tüm odalarımızın, şubelerimizin, temsilciliklerimizin pankartları açılacak.  Oda Yönetim Kurullarımız bunun gereğini şüphesiz yerine getirecektir.

Sevgili Arkadaşlar,

15 Mayıs‘ta gerçekleştirdiğimiz TMMOB Mitingi‘nin büyük coşkusunu, 19 Eylül‘de gerçekleştirdiğimiz “Dayanışma Günümüz”ün heyecanını 8 Ekim‘de Ankara‘ya taşımak hepimizin önünde bir görev olarak duruyor.

Düzenin “yeni yüzüne” karşı insanca yaşamı savunmak için; “Eşit, Özgür, Demokratik bir Türkiye” için, örgütümüze karşı yapılan saldırılara karşı “Mesleğimize, meslek alanlarımıza ve örgütümüze sahip çıkmak için” bu görevin de gereklerinin yerine getirileceğine inancımız tamdır.

Haydi Göreve.
Haydi Alana.
Haydi Sokak Meclisine.
Haydi 8 Ekim‘de Ankara‘ya.

Hepimize kolay gelsin.

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller gibi Yanar mı?

Radyasyon Fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi Dr. Yüksel ATAKAN’ın “Orman Yangınlarında Nükleer Santraller de Kömürlü Santraller more »

Bir cevap yazın