Salı , Ağustos 9 2022
Ana sayfa / DUYURULAR / >>>BASIN AÇIKLAMASI<<<

>>>BASIN AÇIKLAMASI<<<

                       >>>>>>>>>> BASIN AÇIKLAMASI <<<<<<<<<<

 

Ülkemizde son günlerde artarak devam eden terör eylemleri ve bunun sonucu doğan büyük acılar hepimizi derinden sarsmaktadır. Hak etmediğimiz tüm bu acılara rağmen, kardeşliğimize, birliğimize saldıran hainler şunu iyi bilmelidirler ki asla amaçlarına ulaşamayacaktır.Fizik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu olarak Dağlıca, Iğdır ve ülkenin diğer yerlerinde de güvenlik güçlerine ve vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen saldırıları şiddetle kınıyoruz. Yaşamını kaybeden kardeşlerimizi saygıyla anıyor, acılarını paylaşarak ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Geldiğimiz bu noktada artık PKK’nın koşulsuz olarak saldırılarına son vermesi ve silah bırakması zorunludur.Diğer yandan, oluşturulan bu ortamda ırkçı ve linç kültürünü besleyen davranışlar, birlikte yaşam mücadelemize zarar vermektedir. Bu süreçte tüm kamuoyunu, sağduyulu olmaya davet ediyor, ülkeyi bir bütün olarak birlik ve beraberliğe çağırıyoruz.

Bu ülke barışa, birinci sınıf demokrasiye layık. Bunu herkesin, çok iyi bilmesini istiyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

FMO Yönetim Kurulu

 

 

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından İklim Dostu Karbonsuz Nükleer Güç Santralleri NGS Reaktörleri Popülaritesi

Odamız üyesi Fizik Yüksek Mühendisi Ahmet Cangüzel TANER’in “Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından more »

Bir cevap yazın