Cumartesi , Ağustos 20 2022
Ana sayfa / DUYURULAR / >>> BASIN AÇIKLAMASI <<<

>>> BASIN AÇIKLAMASI <<<

Odamız, İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Sn. Alper MERTOĞLU’nun yargılanmasıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Odamız İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Alper MERTOĞLU, 16 Haziran 2013 tarihinde demokratik protesto hakkını kullanmak amacıyla bulunduğu sokakta çevik kuvvet polislerince darp edilerek göz altına alınmıştı. Nöbetçi mahkemece serbest bırakılan meslektaşımız, önceden planlanmış yurtdışı gezisinden dönüşünde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda tekrar göz altına alındı ve tekrar serbest bırakıldı. Akabinde de, bu insan haklarını hiçe sayan hukuki yaklaşımın devamında, haksız yere kendisini darp eden sorumluların yargılanması yerine; demokratik hakkını kullanan meslektaşımız hakkında dava açılmıştı.

Bu davanın ilk duruşması yarın (19 Mart 2014 Çarşamba) saat 09:30’da Çağlayan Adliyesi’nde gerçekleştirilecektir. İnsan hakları ve temel hukuk normları açısından kabul edilemez bu süreçte, demokratik hakkını kullanan meslektaşımız ve şube yöneticimiz Alper MERTOĞLU’ nun sonuna kadar yanında olduğumuzu bildiriyor ve sürecin bir an önce hukuka ve demokrasiye uygun bir şekilde sonlandırılmasını talep ediyoruz.

TMMOB

Fizik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

 

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

VII. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ, Fiziksel Etkenler-Meslek Hastalıkları” Sempozyumu

Odamız, Hacettepe Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Meslek Hastalıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi (HİSAM) ile more »

Bir cevap yazın