Cuma , Ağustos 12 2022
Ana sayfa / DUYURU SLIDE / >>> FMO GENÇ YAZ EĞİTİM KAMPI GERÇEKLEŞTİRİLDİ <<<

>>> FMO GENÇ YAZ EĞİTİM KAMPI GERÇEKLEŞTİRİLDİ <<<

Fizik Mühendisleri Odası olarak öğrenci üyelerimizle birlikte, kolektif bir kültür yaratmak ve öğrencilerimizin odamıza olan aidiyetini arttırmak amacıyla düzenlediğimiz yaz kampının bu sene altıncısı 23-30 Ağustos tarihleri arasında Antalya Olimpos Simurg Evleri’nde gerçekleştirilmiştir. VI. Yaz Eğitim Kampı’na Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nden 7 öğrenci, İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nden 9 öğrenci, Medeniyet Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nden 1 öğrenci, Gaziantep Üniversitesi Optik ve Akustik Mühendisliği’nden 13 öğrenci, Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nden 1 öğrenci ve Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği’nden 2 öğrenci olmak üzere toplam 33 öğrencimiz katılmıştır. Kamp programında yaratıcı drama, yıldız fotoğrafçılığı, medya okuryazarlığı ve bilimin evrimi atölyelerinin yanısıra toplumsal cinsiyet, mühendislerin toplumsal konumu ve TMMOB-FMO başlıklarında söyleşiler gerçekleştirilmiştir. Akşam forumlarında ise öğrenci örgütlülüğü ve FMO-Genç üzerine forumlar gerçekleştirilmiştir.
Kampın ilk günü açılış konuşmaları Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve kamp koordinatörleri Hasan Can Karakuş ve Çağıl Kaderoğlu tarafından yapılmıştır. Açılış boyunca kamp programı değerlendirmesi, kamptan beklentiler ve kamp kuralları üzerine ortak kararlar alınmıştır.
Hafta boyunca yaratıcı drama atölyesinde, eğitmenimiz Öykü Ağtaş ile birlikte toplumsal ve mesleki anlamda farkındalık kazandıracak drama etkinlikleri gerçekleştirilmiştir.
Medya okuryazarlığı ve Sosyal medya okuryazarlığı  atölyesinde eğitmenimiz Gökhan Bulut ile birlikte haber, medya, sosyal medya kavramları ile ilgili sunumlar ve tartışmalar yapılmıştır.
Antropoloji atölyesinde eğitmenimiz Hakan Mutlu ile evrim mekanizmaları ve insanın evrimi temalı sunum yapılmıştır. Bu atölye ile birlikte planlanan Bilimin Evrimi atölyesinde eğitmenimiz Vural Başaran ile dünden bugüne bilimsel gelişmelerin ilerleyişi üzerine sunumlar gerçekleştirilmiştir.
Haydar Mutaf ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Yıldız Fotoğrafçılığı atölyesinde fotoğrafın evrimi, yıldız fotoğrafçılığının teknik bilgiler anlatılmıştır. Bir akşam etkinliğinde ise olimpos antik kentinde yıldız fotoğrafı çekilmiştir.
Kampta Toplumsal Cinsiyet ve Mühendislerin Toplumsal Konumları söyleşileri Çağrı Kaderoğlu Bulut ile gerçekleştirilmiştir.
TMMOB-FMO tarihi ve örgütlülüğüne dair söyleşimize FMO Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Can Karakuş ve Çağıl Kaderoğlu yönetiminde öğrencilerimize dünden bugüne TMMOB, mesleki örgütlenmenin ve TMMOB’nin önemi hakkında söyleşi gerçekleştirilmiştir. Söyleşi sonrasında öğrencilerin soruları cevaplanmıştır.
Kampın son gecesi koordinatörler Hasan Can Karakuş ve Çağıl Kaderoğlu  moderatörlüğünde kamp değerlendirme toplantısı yapılmıştır. Toplantıda kampın, atölyelerin ve söyleşilerin değerlendirmesi yapılmıştır. Gelecek sene yapılacak kamp için öneriler toplanmıştır.
VI.FMO-Genç Yaz Eğitim Kampımıza destekleriyle değer katan eğitmenlerimize ve varlığıyla bizi güçlendiren öğrencilerimize teşekkür ederiz.

hakkında yeni

Burayada bakınız

D-1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitimi İstanbul ve Ankara

Odamızın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında, Odamız tarafından 20-28 Ağustos more »