Cuma , Temmuz 12 2024
Ana sayfa / DUYURULAR / >>> ÖĞRENCİ YAZ EĞİTİM KAMPI TAMAMLANDI <<<

>>> ÖĞRENCİ YAZ EĞİTİM KAMPI TAMAMLANDI <<<

Fizik Mühendisleri odası olarak öğrenci üyelerimizle birlikte kolektif çalışma ve paylaşma kültürünü oluşturmak ve öğrencilerimizin odamıza olan aidiyetini arttırmak için her sene yaz kampı düzenlenmektedir.

FMO-Genç Öğrenci Eğitim Kampı 6-13 Eylül 2017 tarihlerinde Seferihisar-İzmir’de 16 öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Katılımcı öğrencilerimizin okulları Ankara Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi şeklinde çeşitlilik göstermiştir. Aynı zamanda katılımcılarımızın 14 tanesi Fizik Mühendisliği öğrencisi iken 2 tanesi Matematik Mühendisliği öğrencisi olacak şekilde dağılım göstermiştir.

Kampımız, Hikmet Durukanoğlu’nun TMMOB ve FMO üzerine yaptığı sunum ile 6 Eylül 17:00 sularında açıldı. Açılış konuşmaları, Hasan Can Karakuş’un kamp kurallarını okuması ile devam ettikten sonra öğrencilerinde TMMOB, FMO ve kamp hakkında söz almasıyla forum tamamlandı.

Kamp boyunca devam eden 3 atölyemizde,

-Drama atölyesinde eğitmenimiz Songül Çil eşliğinde öğrencilerimizin özgüvenlerini, sorumluluklarını arttıracak ve sosyal iletişim becerilerini geliştirecek çalışmalar yapıldı.

-Astronomi atölyesinde eğitmenimiz Arif Bayırlı ile gün içinde sunumlar üzerinden teorik bilgiler verildikten sonra akşamları teleskop ile gökyüzü gözlemleri yapıldı.

-Diksiyon/Güzel konuşma atölyemizde ise harf telaffuzlarından başlanarak konuşmada yanlış bilinen ve öğrenilen konuşma bozukluklarının düzeltilmesi için çalışmalar yapıldı.

Her akşam düzenlediğimiz forumlarda Yrd.Doç.Dr Pelin Yalçınoğlu ile Bilim felsefesi, Bilim tarihi ve Bilimsel Çalışma Alanlarında Toplumsal Cinsiyet Rolleri konularında sunumlar ve forumlar yapıldı. Arif Bayırlı ile birlikte gerçekleştirilen formumuzda Yapay Zeka ve Etik konusu üzerine tartışmalar yapıldı. Gerçekleştirilen son formumuzu Nurol Teknolojiden gelen Erdem Katı ile Güneş Enerjisi Teknolojileri ve Sektörel Durumu üzerine forum yapıldı.

Kamp sonunda Çağıl Kaderoğlu’nun yönetiminde gerçekleştirilen kamp kapanış formunda öğrencilerden beklentileri, eleştirileri ve önerilerine dair yorumlar istendi. Öğrencilerden alınan geri dönüşler doğrultusunda hem atölyelerden hem forumlardan önemli katkılar aldıkları saptanmıştır. Öğrencilerden gelen önerileri, 2018 yılında düzenleyeceğimiz kamp çalışmalarında dikkate alacağımızı bildirerek kamp kapanış formu sonlandırıldı.

Kampa katılım gösteren öğrencilerimize, atölye ve forumlarımızda görev alan eğitmenlerimize ve kamp düzenlenmesinde aktif rol olan oda yöneticilerimize teşekkür ederiz.

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Buraya da bakınız

D-2 Bina Akustiği Ölçümü Sertifika Eğitimi İstanbul

Odamızın T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında, Odamız tarafından İstanbul’da  more »

Bir cevap yazın