Perşembe , Eylül 16 2021
Ana sayfa / DUYURULAR / >>> HABER <<<

>>> HABER <<<

5, 6 Ekim 2017 tarihlerinde Odamız, Türk Standartlar Enstitüsü ve  H.Ü. Yeni ve Temiz Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi ile birlikte  FOTOVOLTAİK ÇALIŞTAYI III: Güneş Enerjisi Santrallerinde Kalite ve Performans etkinliği düzenlemiştir.

Yatırımcıların, üreticilerin, finansçıların, sigortacıların, eğitimcilerin, üyelerimizin ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen çalıştayın ilk günü açılış konuşmaları ardından, Sn. Kutay KALALİ (GÜNDER Baş.), Prof. Dr. Şener OKTİK(GENSED Baş. ), Prof. Dr. Raşit TURAN (GÜNAM Md.) ve Sn. Gökhan DURUKAN (TSE) sunumları gerçekleştirdiler.

Öğleden sonraki oturumlar panel düzeninde gerçekleştirildi.  I. panel oturumunda ” Saha Performans Ölçümlerinde deneyimler, karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri”, II. panel oturumunda ise “Hukuk ve finansal açıdan FV sistemlerde Performans kaybının  değerlendirilmesi” konuları tartışılarak sorunlar ve çözüm önerileri paylaşıldı.

Çalıştayın ikinci günü teknik gezi şeklinde gerçekleştirildi. Öncelikle ODTÜ- GÜNAM ziyaret edildi çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra ülkemizin ilk hücre yapımını gerçekleştirilecek tesis ziyaret edildi. Daha sonra grup TSE OSTİM Kalibrasyon merkezinde Enerji Teknolojileri Laboratuvarını ziyaret etti. saat 15:00 2 kadar teorik anlatım sonrası, PV panellerinin kalite kontrol testlerinin yapıldığı laboratuvarlar gezilerek örnek uygulamalar yapılmıştır.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Abdullah ZARARSIZ’ ın Çalıştay açılış konuşması aşağıda yer almaktadır.

Çalıştay Düzenleme Kurulu

        

 

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

30 Ağustos Zafer Bayramı Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde emperyalist işgalcilere karşı halkımızın eşsiz more »

Bir cevap yazın