Salı , Eylül 14 2021
Ana sayfa / DUYURU SLIDE / >>> HABER <<<

>>> HABER <<<

Odamız 23., 24., 25. ve 26. dönem Yönetim Kurulu II. Başkanlığını yapmış olan ve halen Uluslararası Atom Enerjisi Ajansında Radyasyondan Korunma Uzmanı olarak çalışan H. Burçin OKYAR, üyelerimizin ve öğrenci üyelerimizin katılımıyla “Mesleki Radyasyondan Korunma: 2020 ve Ötesi İçin Yenilikler ve Güçlükler” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.
Sayın OKYAR, IAEA’nın 3 Aralıkta yeni göreve gelen genel müdür ile vizyonunda olası değişiklikler, IAEA’nın üye ülkelere katkıları ile ilgili ve çalıştığı birim hakkında bilgilendirmeler ile söyleşiye başladı.
İnteraktif bir şekilde sürdürülen söyleşide Yönetim Kurulu başkanımız Dr. Abdullah ZARARSIZ’ın sorularıyla devam edildi. İyonlaştırıcı radyasyonla çalışanlar ile ilgili IAEA’nın öncelikleri. IAEA GSR Part 3 uygulanmamasındaki temel zorluklardan ve göz lens dozunun monitör edilmesinde güncel yaklaşımlar, zorlukların neler olduğu ve ICRP-137 raporu ile IAEA standartlarının adaptasyon konularında ve ayrıca, radon gazının monitör edilmesi ile ilgili IAEA’nın önerilerini katılımcılara aktardı.
Sn. OKYAR son olarak, mevcut ışınlama durumları, yeni güvenlik standartları ile ilgili gelişmeler ve çalışanların yeni tanımıyla ilgili yaklaşımları ve bağımsız denetlemeyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Sayın Burçin OKYARA Yönetim Kurulu olarak teşekkür ederiz.
 
FMO Yönetim Kurulu

hakkında yeni

Burayada bakınız

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

30 Ağustos Zafer Bayramı Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde emperyalist işgalcilere karşı halkımızın eşsiz more »