Salı , Ağustos 9 2022
Ana sayfa / DUYURU SLIDE / >>> TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ <<<

>>> TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ <<<

Fizik mühendisleri Odası’nın 20 Aralık 2019 tarihinde Odela/Farba Otomotiv Aydınlatma ve Ermaksan Makine Sanayi şirketlerine teknik gezi gerçekleştirildi.

Ankara ve Hacettepe Üniversiteleri Fizik Mühendisliği bölümlerinden toplam 28 öğrenciye odamız denetleme kurulu üyemiz Sayın İbrahim Kayhan hocamız eşlik ettiler.

Odelo/Farba Otomativ Aydınlatma Şirketi bünyesinde bulunan sayın Sinan Güleç şirketin misyonu, vizyonu ve şirkette yürütülen işlerden sunum aracılığı ile bahsedip ardından fabrikanın üretim kısımlarında yapılanları görmek amacıyla bir çok departman gezildi. Ar-Ge bölümünde çalışmakta olan Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun Yılmaz bey, fizik mühendisliği adayı olan öğrencilerin soruları ile bir fizik mühendisinin çalışma hayatına başlamadan önce hangi yetkinlikleri kazanması gerektiği, aydınlatma ve otomotiv sektörü için neler yapılması gerektiği konuları ile sohbet gerçekleştirildi. Firma gezisinin bitiminde firmanın staj imkanları, iş başvurma süreçleri hakkındaki sorularına fizik mühendisi adayları yanıt buldu.

Ermaksan Makine Sanayi Bünyesinde bulunan Sayın Ümit Bayram tarafından şirketin tanıtımı yapıldı. Şirketin yürüttüğü iş ve bu iş için yapılan düzenlemeler olmayan önlemler eğitimler ve çalışma koşulları öğrencilere aktarıldı. Fiber lazer teknolojileri, yeni makine modelleri, endüstri 4.0 uygulamaları ve 3D yazıcı makinesi (additive manufacturing) gibi geleceğe yönelik Ar-Ge çalışmalarını sürdürmekte olduğu ve disiplinler arası çalışmalarda fizik mühendislerinin yeri anlatıldı. Bu bağlamda firma tarafından sunum yapıldı.

Geziye katılan arkadaşların, yapılan bu teknik gezinin kendilerine çok yararı olduğuna dair geri dönüşler alınmıştır. Bu tür gezilerin daha sık yapılmasına karar verilmiştir.

FMO Yönetim Kurulu

 

 

hakkında yeni

Burayada bakınız

Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından İklim Dostu Karbonsuz Nükleer Güç Santralleri NGS Reaktörleri Popülaritesi

Odamız üyesi Fizik Yüksek Mühendisi Ahmet Cangüzel TANER’in “Global Enerji Arz Güvenliği Darboğazı Aşılması Açısından more »