Cuma , Mayıs 24 2024
Ana sayfa / DUYURU SLIDE / DEPREM BÖLGESİ GÖNÜLLÜ ÇAĞRI

DEPREM BÖLGESİ GÖNÜLLÜ ÇAĞRI

DEPREM BÖLGESİ GÖNÜLLÜ ÇAĞRISI

Yaşadığımız afet sonrasında, deprem bölgesinde ilk günden beri gönüllü emek veren arkadaşlarımızın desteğe ihtiyacı var.

Antakya, İskenderun ve Defne Koordinasyon Merkezleri`nde ilk giden grubun yerini alarak gelen yardım malzemelerinin tasnifi, dağıtımı, koordinasyonu süreçlerinde görev alacak gönüllülere ihtiyaç var. Beş günlük dönüşümlerle deprem bölgesinde aktif görev alabilecek üyelerimizin aşağıdaki formu doldurması gerekmektedir.

Deprem bölgesinde gönüllü görev almak isteyenlerin kronik bir hastalığı bulunmaması önemlidir. Gönüllü olacak üyelerimizin aşağıdaki listede bulunan ürünleri kendileri temin etmeleri gerekmektedir.

· Mevsim ve deprem bölgesi koşullarına uygun kıyafetler (Termal giysiler, sağlam tabanlı ayakkabılar vb.)

· Maske

· İş eldiveni

· Powerbank

· Kişisel hijyen malzemeleri (Islak ve kuru mendil, kolonya, krem vb.)

· Çadır

· Mat

· Uyku Tulumu

· Kafa Lambası ve Pil

· El Feneri

· İlkyardım çantası ve gerekli olabilecek ilaçlar (özellikle kas gevşetici, ağrı kesici ve vitamin destekleyeci ilaçlar)

· Hazır gıda, su vb.

ÖNEMLİ NOT: Deprem bölgesine gidilmeden önce gönüllü arkadaşlarımızın çeşitli kurum ve STK`ların çevrimiçi psikolojik ilkyardım derslerine katılmaları da depremzedelerle sağlıklı iletişim kurabilmek adına çok önemlidir. 

FORMA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

hakkında yeni

Buraya da bakınız

Ansys Zemax Opticstudio Temel Eğitimi Gerçekleştirildi

Odamız tarafından üyelerimize düzenlenen Ansys Zemax Opticstudio Temel Eğitimi tamamlandı. 30 kişinin katıldığı eğitimde yapılan more »