Cumartesi , Ağustos 20 2022
Ana sayfa / DUYURULAR / >>> DUYURU <<<

>>> DUYURU <<<

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihazlar Kurumunun yayınladığı “Tıbbi Cihazların Test, Kontrol ve Kalibrasyonu Hakkında Yönetmelik” kapsamında tanımlanan Sorumlu Müdür ve Uzmanlıklar için sertifika eğitim programlarını düzenlemek amacıyla Odamız ile Kurumu arasında, 08.06.2018 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Dr. Abdullah ZARARSIZ ve Kurul Başkanı Sn. Dr. Hakkı GÜRSÖZ tarafından protokol imzalanmıştır.

Protokol kapsamında, Odamız tarafından “Sorumlu Müdürlük” ve “X -Işınları Görüntüleme Sistemleri(Floroskopi, Mamografi, CT, Kemik Mineral Densometresi, Diş Görüntüleme)” Yetki Grubu uzmanlık eğitimleri ile tüm yetki grupları (Fizik Tedavi Cihazları Elektroterapi, Fizyolojik Sinyal İzleme, Akış, Ağırlık Uzunluk, Hacim Sıcaklık, Basınç Devir Sistemleri) için ortak olan iki günlük “Temel Teorik” Eğitimleri düzenlenecektir.

Tıbbi cihazların muayene, kontrol ve kalibrasyonlarının her yıl yapılması zorunlu olup, bu alanda çalışan/çalışacak meslektaşlarımızın ilgili Yönetmelik gereğince sertifika almaları gerekmektedir. Söz konusu sertifika eğitimleri, yapılan protokol çerçevesinde en kısa sürede düzenleneceğinden ön kayıt işlemleri için Oda ile irtibata geçilmesi önem arz etmektedir.

FMO Yönetim Kurulu

 

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

VII. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ, Fiziksel Etkenler-Meslek Hastalıkları” Sempozyumu

Odamız, Hacettepe Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Meslek Hastalıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi (HİSAM) ile more »

Bir cevap yazın