Cuma , Ekim 22 2021
Ana sayfa / ÇALIŞTAY / II. Fizik Mühendisliği Eğitim Çalıştayı

II. Fizik Mühendisliği Eğitim Çalıştayı

Değerli meslektaşlarımız,

Bilindiği gibi son yıllarda ülkemizde plansız ve programsız olarak onlarca üniversite ve bunlara bağlı fakülteler, bölümler açılmış ve üniversite sayısı 187 ye ulaşmıştır. Bu süreçte dört olan fizik mühendisliği bölüm sayısı Medeniyet ve Gümüşhane üniversitelerinde yeni bölümler açılmasıyla altıya çıkmıştır.

2012 -2013 dönemi, bölümlerimize gelen ve kayıt yaptıran öğrencilerin puanlarında aşırı düşmeler olmuş buna rağmen Gaziantep üniversitesi hem birinci hem de ikinci eğitimde kontenjanını dolduramamıştır.

Fizik Mühendisleri odası olarak, mesleğimizin uzmanlık ve hizmet alanlarını belirleyen Serbest Müşavirlik ve Mühendislik Hizmetleri Büro Teçhil ve Denetleme Yönetmeliğini 2007 yılında Resmi Gazetede yayınlandı ve 2013   Ocak’ta ise değişiklik yapıldı. Bölümlerde okutulan derslerin, uygulamaların ve projelerin kamunun, sanayinin talep ettiği alanlarda olması, mezunların iş bulmalarında büyük kolaylık sağlayacağı aşikardır.

Bu nedenle ilkini 2010 Haziran ayında yaptığımız Fizik Mühendisliği Eğitim Çalıştayı’nın ikincisinin; 02 Mart 2013 tarihinde yaptığımız Çalıştay Danışma Kurulu toplantısında 8 Haziran 2013 tarihi olmasına karar verilmiştir. Çalıştay Programını oluşturmak için çalışmalar sürdürülmektedir.

Değerli meslektaşlarımız, çalıştayda konularında uzman meslektaşlarımızın çalışma alanlarını ve bu alanlarla ilgili olarak fizik mühendisliği eğitim müfredatlarında olması gereken ders, laboratuvar ve projeler ile ilgili olarak görüş ve önerilerini katılımcılar ile paylaşmaları çalıştayımızın başarılı olmasına büyük katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda siz değerli meslekdaşlarımızın görüş ve önerileri bizler için önemli olup katılım ve katkılarınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla,

FMO Yönetim Kurulu

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

İstanbul Şubemizin Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Odamızın İstanbul Şubesi XIV. Olağan Genel Kurulu 15.02.2020 tarihinde Şube adresinde gerçekleşti. Divan başkanlığını Hikmet more »

Bir cevap yazın