Salı , Ağustos 16 2022
Ana sayfa / DUYURULAR / >>> ÖNEMLİ DUYURU <<<

>>> ÖNEMLİ DUYURU <<<

KAMU İÇ DENETİMİ GENEL TEBLİĞİ

Maliye Bakanlığı tarafından 09.04.2013 gün 28623 sayılı resmi gazetede yayınlanan “ Kamu İç Denetimi Genel Tebliği” nin 25. Madde 1. Fıkrasının” (L) bendinde Fakültelerin; İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği; Orman Mühendisliği; Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği,  Matematik Mühendisliği, Kontrol ve Sistem Mühendisliği bölümlerinden mezun olan ve idarelerin ana hizmet, danışma ve denetim birimleri veya taşra teşkilatlarında çalışan mühendisler aday belirleme sınavına katılabilirler.” şeklinde düzenlenmiştir.

Odamız Fizik Mühendisleri, Nükleer Enerji Mühendisleri ve Matematik Mühendislerinden oluşan bir odadır.

İlgili maddede Odamız üyelerinden Matematik Mühendisliği bölümüne yer verilmiş ancak, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümüne sayılan fakülteler arasında yer verilmemiş olması nedeni ile Fizik Mühendislerinin ve Nükleer Enerji Mühendislerinin iç denetçi aday belirleme sınavına başvuru hakları hukuka aykırı bir şekilde ellerinden alınmıştır.

Bu konuda yürütmenin durdurulması ve aleyhimize olan maddenin iptali için odamızca dava açılmıştır. Davanın sonucu ayrıca sitemizde duyurulacaktır.

 

FMO Yönetim Kurulu

hakkında Fizik Mühendisleri Odası

Burayada bakınız

Laser Uygulamaları Güvenliği Eğitimi

Acıbadem Sağlık Hizmetleri hastanelerinde bulunan yaygın olarak teşhis ve tedavilerde kullanılan Yapay Optik Radyasyonu (Laser more »

Bir cevap yazın