Perşembe , Ağustos 18 2022
Ana sayfa / DUYURU SLIDE / TEMEL SEVİYE FPGA-VHDL KURSU

TEMEL SEVİYE FPGA-VHDL KURSU

Odamız tarafından önümüzdeki dönemlerde FPGA (Field Programmable Gate Array – Alanda Programlanabilir Kapı Dizileri) kursu açılması planlanmaktadır. Toplamda 3 modülden oluşacak eğitimin ilk modülü olan Temel Seviye FPGA-VHDL Kursu 5 gün sürecektir. Kursun içeriği şu şekildedir:

Temel Seviye FPGA – VHDL Kursu:

Konu hakkında bilgisi olmayanlara yönelik bu kurs için, Lojik devrenin ne olduğunu bilmek yeterlidir. Kursta, Ardışıl ve Kombinezonsal Lojik devrelerin, Donanım Tasarlama dili olan VHDL ile FPGA içinde nasıl tasarlanacağı uygulamalarla öğretilir. Kurs sonunda, Davranışsal tasarım yöntemi ile Lojik devreler tasarlanabilecek seviyeye gelinir. (Kurs sırasında yapılan uygulamalar : Frekans Ölçer, Period Ölçer, Saat , UART Terminal vs)

Kurs Ücretleri:

FMO Üyelerine : 1.000 TL

Fizik,Matematik,Nükleer ve Optik Akustik Mühendisleri: 1.250 TL

Dışarıdan katılım: 1.500 TL

NOT: İş bankası kredi kartına taksit imkanı vardır.

Kursun yapılacağı tarih katılımcıların geri dönüşlerine bağlı olarak belirlenecektir. Kursa ilgi duyan katılımcıların aşağıdaki bilgileri odamıza iletmelerini rica ederiz.

FMO Yönetim Kurulu

Kursiyer Bilgileri:

Adı Soyadı:

Cep Telefonu:

Mesleği:

Çalıştığı Kuruluş:

Kursun Yapılacağı Adres:

FMO Genel Merkez
Mithatpaşa Cad. 44/16 Kızılay-ANKARA
0312 431 55 42

 

hakkında yeni

Burayada bakınız

VII. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ, Fiziksel Etkenler-Meslek Hastalıkları” Sempozyumu

Odamız, Hacettepe Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Meslek Hastalıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi (HİSAM) ile more »